Авторизація ...
Ім'я користувача :
Пароль :

Коротка концепція діяльності Студентського Братства

25 травня 1989 року на хвилі національного піднесення у м. Львові була створена перша незалежна українська студентська організація – Студентське Братство. Головною метою діяльності організації стало об'єднання студентської молоді для боротьби за незалежність України.

Членами Студентського Братства завжди були активні, прогресивно налаштовані молоді люди – студенти-патріоти України, які формували вільне суспільство, створювали дух незалежного українського студентства, і творили історію нашої країни.

Наприкінці 80-их років ХХ ст. Студентське Братство починало свою діяльність з політичних страйків (починаючи з заходів до виборів у ВР СРСР, виборів до місцевих рад всіх рівнів (1989-90 рр.)), акцій громадянської непокори через арешти активістів організації; брало участь у організації „Живого ланцюга” до річниці Дня Соборності України (22.01.1990 р.); було організатором „Студентської революції на граніті” (яка уже увійшла в підручники з новітньої історії України); видання самвидаву (газети „Братство”, „Грюндік” та інші). Організація проводила численні культурно-просвітницькі та мистецькі заходи (відновлення українських народних традицій, встановлення пам'ятників Українським січовим стрільцям, воякам дивізії „Галичина” (1989-90 рр.), українському козацтву в центральній та східній Україні; фестивалі „ВиВих”, і т.д.).
Після здобуття Україною незалежності Студентське Братство працювало далі над справою побудови сильної незалежної Української держави, активно діючи у студентському середовищі на національно-патріотичних засадах.

Члени організації відзначались активною громадською позицією і були в авангарді подій, які змінювали історію нашої держави. Саме завдяки об’єднанню спільних зусиль різних поколінь Студентського Братства було організовано роботу ГК „За правду!” (2000-2001 рр.), ГР „Чиста Україна” та кампанія „Пора!” (Помаранчева революція, 2004-2005 рр.).

Діяльність Студентського Братства не обмежувалась лише активною суспільно-політичною роботою. З часу створення одним з найважливіших напрямків діяльності Організації стало відродження та популяризація серед молоді і старшого покоління українських народних традицій. Так, традиційними для Братства впродовж років стали такі акції як „Різдво для Сходу”, Свято Купала, „Андріївські вечорниці”, різноманітні мистецькі заходи гаївки, тощо. За цей час в Студентському Братстві сформувались і свої, „братські” традиції, які об’єднали цілі покоління членів організації.

Сьогодні, як і 25 років тому, Студентське Братство – це громадсько-політична організація, яка має значний вплив на формування громадської думки та суспільної свідомості – це вже не просто одна із організацій, а чимале середовище, навіть, можна сказати, ідея. За цей час в організації сформувалось чимало людей – тепер вони відомі підприємці, журналісти, політики, митці. Вишкіл в Студентському Братстві пройшли сотні людей, ще тисячі, будучи прихильниками, перейнялись незалежним і свободолюбивим духом організації.

Студентське Братство є виразником ідей цілого покоління українців, активних та небайдужих до долі своєї країни. І запорукою тривалого існування організації є принцип, закладений в основу діяльності, – командна робота (“братство”) заради досягнення спільної мети.
Майбутнє країни будуть формувати люди, які сьогодні є студентами. І завданням організації було і залишається залучити їх до активного життя, а їхню енергію і творчу наснагу спрямувати на користь Україні.


Служба охорони Моноліт